Kominy ceramiczne

Kominy ceramiczne to gotowe rozwiązania do odprowadzania spalin dla budynków mieszkalnych i niemieszkalnych. Nie wymagają budowy komina murowanego. Kominy ceramiczne JAWAR składają się z kształtek wewnętrznych z ceramiki izostatycznie prasowanej, izolacji z wełny mineralnej i obudowy z perlitobetonu. W zależności od konstrukcji danego systemu mogą być stosowane z różnymi rodzajami paliw. Kominy ceramiczne są najtrwalszymi istniejącymi na rynku rozwiązaniami. JAWAR udziela 30 lat gwarancji na swoje kominy ceramiczne.

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Co to są kominy ceramiczne i do czego wykorzystywane?

Kominy ceramiczne to prefabrykowane systemy do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych. Dzięki zastosowaniu bardzo wytrzymałych materiałów są bardzo trwałe. Ceramika izostatycznie prasowana jest odporna na korozję, wilgoć i wysokie temperatury. Z kolei obudowa z perlitobetonu zapewnia mocną konstrukcję komina.
Kominy ceramiczne wykorzystuje się najczęściej w nowym budownictwie mieszkaniowym. Stanowią one bardziej wydajną i bezpieczną alternatywę dla kominów murowanych. Dzięki modułowej budowie można je łączyć we wspólne formy z kanałami wentylacyjnymi, minimalizując ilość przejść kominów przez dach.

Gotowe kominy ceramiczne

Kominy ceramiczne JAWAR stanowią gotowe i kompletne rozwiązania do odprowadzania spalin. Każdy system zawiera część rewizyjną do czyszczenia komina, część przyłączeniową, rury, izolację, obudowę, a także wylot komina. Gotowe kominy ceramiczne dostarczane są na paletach wraz z instrukcją montażu i kartą gwarancyjną. Po zainstalowaniu produktu należy wezwać kominiarza, który dokona odbioru komina i wystawi stosowny dokument, który będzie potrzebny zarówno dla potrzeb gwarancji jak i ewentualnego ubezpieczenia domu.

Kominy ceramiczne JAWAR

Kominy ceramiczne cena

Cena komina ceramicznego zależy wprost od jego podstawowych parametrów, tj. długości, średnicy nominalnej oraz rodzaju systemu. Znając te wartości możemy próbować porównać cenę systemów kominowych różnych producentów. Na rynku można spotkać różne rozwiązania i ceny systemów kominowych.

Porównując ceny warto jednocześnie zwrócić uwagę na pewne ważne kwestie. Po pierwsze, należy sprawdzić, czy dany komin został przebadany jako cały system i posiada na to odpowiedni certyfikat. Sprzedawcy pokazujący certyfikat np. tylko na rury ceramiczne oferują rozwiązania nie sprawdzone, które mogą zagrażać bezpieczeństwu ich użytkowników.

Ponadto, warto sprawdzić, z czego wykonane są elementy poszczególnych kominów. Czy rury ceramiczne wykonane są z najwytrzymalszej ceramiki izostatycznie prasowanej, czy też z tradycyjne ceramiki, tzw. “plastycznej”? Czy obudowa komina wykonana jest z lekkiego betonu, zapewniającego odpowiednią izolacyjność, czy ze zwykłego betonu? Wreszcie, czy system kominowy posiada pełną izolację z wełny mineralnej, czy tylko tzw. “wkładki stabilizujące”, które nie zapewniają odpowiedniej pracy komina? Wszystkie te czynniki mają wpływ na cenę komina, ale przede wszystkim wpływają na bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Produkty JAWAR są w pełni przebadane, atestowane i dają gwarancję długiego i bezpiecznego użytkowania komina w Państwa domu.

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić