Kominy ceramiczne

Kominy ceramiczne JAWAR to kompleksowe rozwiązania do odprowadzania spalin przeznaczone dla budynków mieszkalnych i niemieszkalnych. Składają się one z kształtek wewnętrznych z ceramiki prasowanej izostatycznie, izolacji z wełny mineralnej i obudowy z perlitobetonu. W zależności od konstrukcji danego systemu kominy ceramiczne mogą być stosowane z różnymi rodzajami paliw. Są one najtrwalszymi istniejącymi na rynku rozwiązaniami. JAWAR udziela 30 lat gwarancji na produkowane przez siebie kominy ceramiczne.

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Co to są kominy ceramiczne i do czego wykorzystywane?

Kominy ceramiczne to prefabrykowane systemy przeznaczone do transferowania spalin z urządzeń grzewczych. Dzięki zastosowaniu bardzo wytrzymałych materiałów charakteryzują się wysoką trwałością. Ceramika prasowana izostatycznie jest odporna na korozję, wilgoć i wysokie temperatury. Z kolei obudowa z perlitobetonu zapewnia mocną konstrukcję. Kominy ceramiczne wykorzystuje się najczęściej w nowym budownictwie mieszkaniowym. Stanowią one bardziej wydajną i bezpieczną alternatywę dla modeli murowanych. Dzięki modułowej budowie można je łączyć we wspólne formy z kanałami wentylacyjnymi, minimalizując ilość przejść kominów przez dach.

Gotowe kominy ceramiczne

Każdy system zawiera część rewizyjną przeznaczoną do czyszczenia, przyłączeniową, rury, izolację, obudowę, a także wylot. Gotowe kominy ceramiczne JAWAR dostarczane są na paletach wraz z instrukcją montażu i kartą gwarancyjną. Po zainstalowaniu produktu należy wezwać kominiarza, który dokona odbioru i wystawi stosowny dokument. Będzie on potrzebny zarówno dla potrzeb gwarancji komina ceramicznego, jak i ewentualnego ubezpieczenia domu.

Kominy ceramiczne JAWAR

Kominy ceramiczne cena

Cena komina ceramicznego zależy od jego podstawowych parametrów, tj. długości, średnicy nominalnej oraz rodzaju systemu. Znając te wartości, możemy próbować porównać cenę systemów kominowych różnych producentów. Porównując ceny, warto jednocześnie zwrócić uwagę na pewne ważne kwestie. Po pierwsze, należy sprawdzić, czy dany komin został przebadany jako cały system i posiada na to odpowiedni certyfikat. Trzeba wystrzegać się sprzedawców, którzy nie posiadają poświadczenie tylko na jeden z elementów. Niesprawdzone rozwiązania mogą zagrażać bezpieczeństwu ich użytkowników. Ponadto, warto sprawdzić, z czego wykonane są elementy poszczególnych kominów. Czy rury ceramiczne powstały z najwytrzymalszej ceramiki prasowanej izostatycznie, czy też z tradycyjnej, tzw. “plastycznej”? Czy obudowa komina wykonana jest z lekkiego betonu, zapewniającego odpowiednią izolacyjność, czy ze zwykłego? Wreszcie, czy system kominowy posiada pełną izolację z wełny mineralnej, czy tylko tzw. “wkładki stabilizujące”, które nie zapewniają odpowiedniej pracy? Wszystkie te czynniki mają wpływ na cenę komina ceramicznego, ale przede wszystkim wpływają na bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Produkty JAWAR są w pełni przebadane oraz atestowane. Dają one gwarancję długiego i bezpiecznego użytkowania komina ceramicznego w Państwa domu.

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić