Kominy stalowe

Kominy stalowe do kompletne systemowe rozwiązania ze stali kwasoodpornej. Służą one do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych. Kominy stalowe JAWAR to bardzo nowoczesne konstrukcje. Pozwalają one na szybką i profesjonalną instalację tam, gdzie dotychczas nie było to możliwe w przypadku rozwiązań tradycyjnych lub ceramicznych. Możliwe jest więc zastosowanie kominów stalowych zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Ich montaż do ściany nie wymaga uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Co to są kominy stalowe i do czego są wykorzystywane?

Kominy stalowe nie wymagają istniejącego szachtu z cegły lub betonu. Wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie nie możemy lub nie chcemy zastosować rozwiązań ceramicznych lub tradycyjnych. Kominy stalowe składają się z rdzenia z blachy kwasoodpornej, izolacji oraz płaszcza zewnętrznego z blachy nierdzewnej. W niektórych przypadkach posiadają one jeszcze inne warstwy. Kominy stalowe można stosować do odprowadzania spalin z różnych urządzeń grzewczych. Są stosowane zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym.

Kominy zewnętrzne

Kominy izolowane JAWAR znakomicie sprawdzają się jako rozwiązania zewnętrzne. Dzięki izolacji z włókien glinokrzemianowych zapewniają bezpieczeństwo oraz właściwe warunki pracy. Kominy zewnętrzne JAWAR mogą być mocowane do ściany. Zabieg taki nie wymaga pozwolenia na budowę. Kominy zewnętrzne można  stosować zarówno do urządzeń tradycyjnych na drewno, węgiel, olej, jak również np. do nowoczesnych kotłów kondensacyjnych.

Kominy stalowe cena

Cena komina stalowego zależy od wielu czynników. Składają się na nie przeznaczenie, jakości wykonania, rodzaju wykorzystanej stali, grubości izolacji, a także długości i średnicy komina. Te wszystkie czynniki powodują, że bardzo trudno jest porównać ze sobą ceny dwóch różnych modeli. Należy przede wszystkim skupić się na cechach, które komin powinien posiadać, aby zapewniać bezpieczeństwo i właściwą pracę całego układu grzewczego. Zakup modelu izolowanego to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Zapraszamy do kontaktu z doradcami firmy JAWAR w celu wyceny konkretnego komina stalowego dla Państwa. Zachęcamy do odwiedzenia naszego działu “Akcesoria” w celu zapoznania się z cennikiem poszczególnych elementów.

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić