Kominy stalowe

Kominy stalowe do kompletne systemowe rozwiązania ze stali kwasoodpornej, służące do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych. Kominy stalowe JAWAR to nowoczesne rozwiązania, pozwalające na szybkie i profesjonalne zainstalowanie komina wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe wybudowanie komina tradycyjnego lub ceramicznego. Możliwe są zastosowania zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Ze względu na możliwość zamocowania komina do ściany budynku, do jego instalacji nie jest wymagane pozwolenie na budowę.

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Co to są kominy stalowe i do czego są wykorzystywane?

Kominy stalowe to kompletne kominy, które do instalacji nie wymagają istniejącego szachtu kominowego z cegły lub betonu. Wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie nie możemy lub nie chcemy zastosować komina ceramicznego lub tradycyjnego. Kominy stalowe składają się z rdzenia z blachy kwasoodpornej, izolacji oraz płaszcza zewnętrznego z blachy nierdzewnej. W niektórych przypadkach posiadają jeszcze inne warstwy. Kominy stalowe można stosować do odprowadzania spalin z różnych urządzeń grzewczych. Są stosowane zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym.

Kominy zewnętrzne

Kominy izolowane JAWAR znakomicie sprawdzają się jako kominy zewnętrzne. Dzięki izolacji z włókien glinokrzemianowych, zapewniają bezpieczeństwo oraz właściwe warunki pracy komina. Kominy zewnętrzne JAWAR mogą być mocowane do ściany, dzięki czemu do ich instalacji nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Można je stosować zarówno do urządzeń tradycyjnych na drewno, węgiel, olej, jak również np. do nowoczesnych kotłów kondensacyjnych (w tym przypadku kominy są wyposażone w dodatkowe uszczelki).

Kominy stalowe cena

Cena komina stalowego zależy od jego przeznaczenia, jakości wykonania, rodzaju stali z jakiej został wykonany, jakości i grubości izolacji, a także długości i średnicy komina. Te wszystkie czynniki powodują, że bardzo trudno jest porównać ze sobą ceny dwóch różnych kominów. Należy przede wszystkim skupić się na cechach, które komin powinien posiadać, aby zapewniać bezpieczeństwo i właściwą pracę całego układu grzewczego. Zakup komina izolowanego to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Zapraszamy do kontaktu z doradcami firmy JAWAR w celu wyceny konkretnego produktu dla Państwa. Można również odwiedzić nasz dział “akcesoria” w celu zapoznania się z cennikiem poszczególnych elementów kominowych.

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić