Elastyczne wkłady kominowe

Nowoczesne kotły opalane olejem lub gazem mogą być niebezpieczne dla tradycyjnych kominów murowanych. W procesie spalania np. gazu efektem ubocznym jest woda. Łączy się ona z innymi związkami, tworząc kwasy siarkowe, działające destrukcyjnie na konstrukcję odprowadzającą spaliny. Nowoczesna technika grzewcza wymaga zabezpieczenia tradycyjnego komina murowanego odpowiednim rozwiązaniem. Elastyczne wkłady kominowe JAWAR chronią przed niszczącym działaniem agresywnego kondensatu. Są łatwe w instalacji i rekomendowane do stosowania w nowym budownictwie, jak i w już istniejących budynkach. Charakteryzują się bardzo wysoką szczelnością oraz minimalną ilością elementów łączonych (długość wkładu może wynosić nawet 25 m).

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Co to są elastyczne wkłady kominowe i do czego wykorzystywane?

Elastyczne wkłady kominowe JAWAR stosuje się do renowacji szachtów kominowych. To rozwiązania sprawdzaj się zwłaszcza tam, gdzie utrudnione jest wprowadzenie sztywnych rozwiązań. Przykładem takich sytuacji mogą być załamania w kominie lub nierówną budowę konstrukcji odprowadzającej spaliny. Dzięki swojej elastycznej strukturze, wkłady JAWAR dopasowują się do kształtu komina i pozwalają na montaż nawet w bardzo trudnych warunkach. W ofercie JAWAR są zarówno wkłady jednowarstwowe Monoflix, jak i wkłady dwuwarstwowe Duoflix. Są one szczególnie polecane do pracy w nowoczesnymi urządzeniami spalającymi drewno, a także z kotłami kondensacyjnymi na gaz lub olej.

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić