Wkłady kominowe

Wkłady kominowe służą do zabezpieczania istniejących kominów murowanych przed niekorzystnym działaniem spalin i kondensatu. Nowoczesne techniki grzewcze zapewniają coraz sprawniejsze źródła ciepła. To sprawia, że spaliny z kotłów są coraz chłodniejsze. Niestety jest to zjawisko szkodliwe dla komina. Chłodne spaliny skraplają się na ściankach, a agresywne związki chemiczne powodują jego uszkodzenia. Zazwyczaj objawiają się one plamami na ścianach budynku oraz nieprzyjemnym zapachem w pomieszczeniach. Wkłady kominowe chronią konstrukcję przed negatywnym wpływem chłodnych spalin. Oferta JAWAR pod tym względem jest bardzo bogata. Można w niej znaleźć całą gamę wkładów kominowych stalowych o przekroju okrągłym, owalnym oraz elastycznych, a także modele ceramiczne.

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Co to są wkłady kominowe i do czego wykorzystywane?

Wkłady kominowe stanowią zabezpieczenie konstrukcji murowanej przed szkodliwym działaniem spalin i kondensatu. Dzięki specjalnej budowie są one odporne na kwasy i inne substancje. Wkłady kominowe JAWAR są wykonane ze stali kwasoodpornej lub ceramiki prasowanej izostatycznie. Materiały te, dzięki swoim właściwościom nie pozwalają na wydostawanie się spalin lub dymu poza wkład kominowy. Poprawiają tym samym żywotność komina, bezpieczeństwo użytkowania oraz warunki spalania w urządzeniu grzewczym. Wkłady kominowe stanowią zestaw rur i kształtek, dopasowanych rozmiarem do potrzeb urządzenia grzewczego i wymiarów konstrukcji odprowadzającej spaliny.

Gotowe wkłady kominowe

Produkty JAWAR to gotowe rozwiązania systemowe, pozwalające na zabezpieczenie kominów przed działaniem szkodliwych substancji. Wkłady składają się z zestawu rur, trójników, kolan, wyczystek, daszków i wszelkich innych elementów, które są niezbędne do instalacji w kominie. W ofercie znajduje się bardzo szeroka gama średnic i wymiarów. Możliwe jest więc dopasowanie wkładu do praktycznie każdego rozwiązania odprowadzającego spaliny. W zależności od potrzeb można stosować modele okrągłe, owalne, elastyczne, a nawet ceramiczne. Wszystkie wkłady kominowe znajdują się w bogatej ofercie JAWAR, a nasi doradcy chętnie pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Wkłady do starego komina

Tradycyjne kominy murowane, które dawniej dobrze się sprawdzały, w dzisiejszych czasach muszą być zabezpieczane wkładami. Możliwe jest to za sprawą nowoczesnej techniki, która powoduje, że urządzenia grzewcza mają coraz wyższą sprawność. W rezultacie ciepło już nie jest wyrzucane przez komin tak jak dawniej. Urządzenia grzewcze wykorzystują jak największe ilości ciepła. Z kolei wyrzucane spaliny mają stosunkowo niskie temperatury. Skraplają się one na ściankach i powodują degradację konstrukcji, która ma je odprowadzać. Dlatego w dzisiejszych czasach konieczne jest stosowanie wkładów kominowych. Stworzone przez JAWAR modele zapewniają ochronę konstrukcji przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych, znajdujących się w spalinach. Oprócz tego poprawiają ciąg kominowy. Dzieje się tak dzięki cienkim ściankom, z których zbudowane są wkłady kominowe. Nagrzewają się one dużo szybciej. Dzięki temu komin szybciej uzyskuje wymagany ciąg. Wkłady JAWAR zapewniają też dodatkową szczelność, zwiększając bezpieczeństwo mieszkańców przed zaczadzeniem.

 

Konfigurator JAWAR

 

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić