Wkłady kominowe

Wkłady kominowe służą do zabezpieczania istniejących kominów murowanych przed niekorzystnym działaniem spalin i kondensatu. Nowoczesne techniki grzewcze zapewniają coraz sprawniejsze źródła ciepła, a dzięki temu spaliny z kotłów są coraz chłodniejsze. To zjawisko jest jednak szkodliwe dla komina. Chłodne spaliny skraplają się na ściankach komina, a agresywne związki chemiczne powodują jego uszkodzenia, które zazwyczaj objawiają się plamami na ścianach budynku oraz nieprzyjemnym zapachem w pomieszczeniach. Wkłady kominowe chronią komin przed tymi warunkami. Wśród produktów JAWAR można znaleźć całą gamę wkładów kominowych, stalowych o przekroju okrągłym, owalnym i elastycznych, a także ceramicznych.

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Co to są wkłady kominowe i do czego wykorzystywane?

Wkłady kominowe stanowią zabezpieczenie komina murowanego przed szkodliwym działaniem spalin i kondensatu. Dzięki specjalnej budowie są one odporne na kwasy i inne substancje, które znajdują się w spalinach. Wkłady kominowe JAWAR są wykonane ze stali kwasoodpornej lub ceramiki izostatycznie prasowanej. Materiały te, dzięki swoim właściwościom nie pozwalają na wydostawanie się spalin lub dymu poza wkład kominowy, poprawiając znacząco żywotność komina, bezpieczeństwo użytkowania oraz warunki spalania w urządzeniu grzewczym. Wkłady kominowe stosuje się wszędzie tam, gdzie istnieje komin murowany. Stanowią one zestaw rur i kształtek, dopasowanych rozmiarem do potrzeb urządzenia grzewczego i wymiarów komina.

Gotowe wkłady kominowe

Produkty JAWAR to gotowe rozwiązania systemowe, pozwalające na zabezpieczenie kominów przed działaniem szkodliwych substancji. Wkłady kominowe JAWAR to zestawy rur, trójników, kolan, wyczystek, daszków i wszelkich innych elementów, które są niezbędne do instalacji w kominie. W ofercie znajduje się bardzo szeroka gama średnic i wymiarów, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie wkładu do praktycznie każdego komina. W zależności od potrzeb, można stosować wkłady okrągłe, owalne, elastyczne, a nawet ceramiczne. Wszystkie te produkty znajdują się w bogatej ofercie JAWAR, a nasi doradcy chętnie pomogą w doborze odpowiedniego wkładu.

Wkłady do starego komina

Tradycyjne kominy murowane, które dawniej dobrze się sprawdzały, w dzisiejszych czasach muszą być zabezpieczane wkładami kominowymi. Dzieje się to za sprawą nowoczesnej techniki, która powoduje, że urządzenia grzewcza mają coraz wyższą sprawność. W rezultacie ciepło już nie jest wyrzucane przez komin, tak jak dawniej. Urządzenia grzewcze wykorzystują jak największe ilości ciepła, a wyrzucane spaliny mają stosunkowo niskie temperatury. Chłodne spaliny skraplają się na ściankach komina i powodują jego degradację.
Dlatego w dzisiejszych czasach konieczne jest stosowanie wkładów kominowych. Wkłady JAWAR zapewniają ochronę komina przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych znajdujących się w spalinach. Oprócz tego, poprawiają ciąg kominowy. Dzieje się tak dzięki cienkim ściankom, z których zbudowane są wkłady. Nagrzewają się one dużo szybciej niż komin murowany, a co za tym idzie – komin szybciej uzyskuje wymagany ciąg. Wkłady JAWAR zapewniają też dodatkową szczelność komina, zwiększając bezpieczeństwo mieszkańców przed zaczadzeniem.

 

Konfigurator JAWAR

 

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić