Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to podstawowy element w energooszczędnych domach. W naszej ofercie znajdują się sprawdzone rozwiązania, które gwarantują skuteczność. Rekuperacja JAWAR zapewnia świeże powietrze w budynku oraz oszczędności.

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Co to jest wentylacja mechaniczna i do czego jest wykorzystywana?

Wentylacja mechaniczna działa przy pomocy centrali wentylacyjnej, która nawiewa poprzez kanały świeże powietrze, a wyciąga zużyte. Centrale posiadają zazwyczaj wymienniki ciepła. Dzięki temu możliwy jest odbiór ciepła ze zużytego powietrza i podgrzanie nim tego, które jest nawiewane z zewnątrz. Proces ten pomaga zmniejszyć straty ciepła powodowane przez wentylację. Centrale wentylacyjne pozwalają również na filtrowanie świeżego powietrza, co zapobiega przedostawaniu się smogu do mieszkania. Powietrze z centrali wentylacyjnej jest rozprowadzane do różnych pomieszczeń poprzez system pionowych i poziomych kanałów, zakończonych anemostatami.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Podstawowym elementem systemu wentylacji mechanicznej jest centrala. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w wymienniki ciepła, dzięki którym możliwy jest odzysk ciepła w wentylacji. Przekazuje on energię cieplną z zużytego powietrza do nawiewanego. Zastosowanie tej technologii pozwala zmniejszyć straty ciepła w wentylacji nawet o 90%. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) jest systemem zalecanym w nowoczesnym budownictwie. Zapewnia komfort użytkowania, a także pozwala uzyskać oszczędności w ogrzewaniu i przeciwdziała zmianom klimatycznym. System rekuperacji JAWAR ATMO to bardzo wydajny i przystępny cenowo produkt, pozwalający na odzysk ciepła w Twoim domu.

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić