Wkłady kominowe kondensacyjne / TURBO

Wkłady kominowe kondensacyjne służą do odprowadzania spalin z kotłów. Są one szczególnie przydatne w modelach kondensacyjnych i TURBO. Wkłady kominowe wyposażone w specjalne uszczelki, dzięki którym mogą pracować w nadciśnieniu do 200 Pa. Przeznaczone są do najnowocześniejszych urządzeń, które odzyskują ciepło ze spalin. W ofercie JAWAR dostępne są zarówno jednościenne wkłady kondensacyjne, jak i dwuścienne wkłady TURBO z dodatkowym kanałem powietrznym.

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Co to są wkłady kominowe kondensacyjne i do czego wykorzystywane?

Kotły pracujące w technologii kondensacyjnej wykorzystują maksimum energii cieplnej z procesu spalania. Wyrzucane przez nie spaliny są na tyle schłodzone, że w wielu przypadkach nie pozwalają na uzyskanie naturalnego ciągu kominowego. Dlatego kotły kondensacyjne wyposażone w wentylatory. Wypychają one spaliny do komina. Oznacza to, że konstrukcja odprowadzająca musi w takich przypadkach pracować w nadciśnieniu. Konieczna jest więc jej szczelność, żeby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. W takich przypadkach stosuje się kondensacyjne wkłady kominowe, które na łączeniach pomiędzy elementami wyposażone są w specjalne uszczelki silikonowe. Zapewniają one odpowiednią szczelność przy nadciśnieniu. Wkłady kondensacyjne JAWAR pozwalają uzyskać ją na poziomie nawet 200 Pa.

W ofercie dostępne są też wkłady TURBO, wyposażone w dodatkowy kanał powietrzny. Ten system zaprojektowany jest do pracy z kotłami z tzw. “zamkniętą komorą spalania”. Powietrze do procesu spalania w tym układzie doprowadzane jest przez kanał powietrzny komina TURBO. Z kolei spaliny wyrzucane są poprzez kanał spalinowy. Taki układ daje podwójne korzyści. Po pierwsze, dzięki zamkniętej komorze spalania użytkownicy są chronieni przed zaczadzeniem, nie ma bowiem ryzyka cofnięcia spalin do pomieszczeń mieszkalnych. Cała cyrkulacja odbywa się bowiem poprzez komin. Drugą zaletą jest możliwość odzysku ciepła w kominie. Dopływające do kotła powietrze ogrzewa się bowiem od wydalanych spalin, dzięki czemu wzrasta sprawność kotła i spada zużycie paliwa.

Rury kominowe kondensacyjne

Rury kondensacyjne JAWAR wyposażone są w specjalne trój-wargowe uszczelki silikonowe. Zapewniają one wyjątkową szczelność wkładu kominowego. Dzięki takiej konstrukcji, kwasoodporne rury JAWAR wytrzymują ciśnienie do 200 Pa i temperaturę do 200⁰C. Rury kondensacyjne JAWAR dostępne są o średnicach 60mm, 80mm, 100mm, 120mm oraz większych.

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić