Wentylacja

Wentylacja jest jednym z najważniejszych systemów każdego budynku. Umożliwia ona wymianę powietrza, a więc pozbywanie się zużytego i wilgotnego na rzecz świeżego. Jest to ważne dla naszego zdrowia, komfortu, a także samopoczucia. JAWAR oferuje szereg systemów dedykowanych do budownictwa mieszkaniowego, które sprawią, że odetchniesz w domu świeżym powietrzem.

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Wentylacja w domu

W budownictwie mieszkaniowym wykorzystuje się dwa podstawowe rodzaje systemów wentylacyjnych: grawitacyjne i mechaniczne. Wentylacja grawitacyjna funkcjonuje poprzez wykorzystanie naturalnych mechanizmów ruchu powietrza. System ten składa się z pionowych kanałów wentylacyjnych. Nimi odprowadzane jest zużyte ciepłe powietrze, które jest lżejsze od zimnego i przesuwa się wzdłuż kanałów pionowych na zewnątrz budynku. Natomiast świeże powietrze jest dostarczane do budynku poprzez nieszczelności w drzwiach i oknach, otwarte okna lub nawiewniki.

Nowoczesne budynki niskoenergetyczne są znacznie szczelniejsze niż domy tradycyjne. Dlatego wprowadzono wentylację mechaniczną. W tym przypadku powietrze jest nawiewane do budynku i usuwane z niego poprzez pracę wentylatorów. Dodatkowo, w systemach takich zazwyczaj odbywa się rekuperacja, czyli odzysk ciepła. Nowoczesne centrale wentylacyjne posiadają wymienniki ciepła, dzięki którym świeże powietrze ogrzewa się od usuwanego, co pozwala ograniczyć straty ciepła przez wentylację nawet w 90%.

Wentylacja grawitacyjna i mechaniczna dostępna jest w ofercie kominów JAWAR. Nasze systemy wentylacyjne są wytwarzane z użyciem perlitu ekspandowanego, co zapewnia ich cichą i efektywną pracę.

Świeże powietrze w domu

Każdy z nas potrzebuje do życia świeżego powietrza. Człowiek w ciągu doby wdycha i wydycha jego około 10.000 litrów. Wtedy zużywany jest tlen, a eliminowany z organizmu dwutlenek węgla. Ponadto, w wydychanym powietrzu zawarta jest para wodna. Wilgoć wydalana jest przez nasze organizmy również przez skórę – w procesie pocenia. Oprócz ludzkiego organizmu, w domu znajdują się też inne źródła wilgoci: woda paruje podczas kąpieli oraz w czasie gotowania. Dla zapewnienia odpowiedniego komfortu i zdrowia w mieszkaniu powinna działać sprawna wentylacja, która dostarcza nam świeże powietrze, a usuwa zużyte i nadmiar wilgoci.

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić