Metalowe wkłady kominowe

Stosowanie metalowych wkładów kominowych to najpopularniejszy sposób zabezpieczania istniejących kominów przed szkodliwym działaniem spalin i kondensatu. Wkłady kominowe JAWAR wykonywane są z najwyższej jakości stali kwasoodpornych oraz żaroodpornych. Dzięki specjalnym właściwościom stali, wkłady kominowe są odporne na agresywne związki chemiczne znajdujące się w spalinach. Dużym atutem metalowych wkładów kominowych są bardzo cienkie ścianki (0,5 – 1,0mm), które powodują niską pojemność cieplną wkładu. W rezultacie komin bardzo szybko się nagrzewa i uzyskuje odpowiedni ciąg.
W zależności od potrzeb, wkłady kominowe JAWAR wykonywane są w przekroju okrągłym lub owalnym. Dostępne są również wkłady elastyczne jednowarstwowe i dwuwarstwowe. Dla najnowocześniejszej techniki kondensacyjnej w ofercie firmy są wkłady kondensacyjne i TURBO.

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Co to są metalowe / stalowe wkłady kominowe i do czego wykorzystywane?

Metalowe wkłady kominowe to zestaw rur i kształtek wykonanych do zabezpieczenia komina. Elementy te są wykonywane z wysokiej jakości stali kwasoodpornych i żaroodpornych, które są odporne na działanie agresywnych substancji chemicznych znajdujących się w spalinach. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy komin murowany powinien być zabezpieczony wkładem kominowym. Wkłady z metalu należą do zdecydowanie najpopularniejszych. Stosuje się je zarówno do kominków, jak również do kotłów na drewno, węgiel lub olej, a także do najnowocześniejszych gazowych urządzeń kondensacyjnych.

Stalowe wkłady kominowe

Wkłady kominowe JAWAR są wytwarzane z najwyższej jakości gatunków stali. Wkłady kwasoodporne produkujemy ze stali 1.4404 (316L), czyli stali austenitycznej o wysokiej zawartości niklu i molibdenu. Sprawdza się ona szczególnie dobrze w tych kominach, gdzie mamy do czynienia z mokrymi spalinami, a więc przy spalaniu gazu i oleju, ale także przy spalaniu drewna lub pelletu w nowoczesnych urządzeniach grzewczych. Nasze produkty wytwarzamy w gamie grubości od 0,5mm do 1,0mm.
Z kolei wkłady żaroodporne produkujemy ze stali 1.4828 (309), nazywanej też potocznie stalą “kwaso-żaro-odporną”. Ta stal jest również odporna na kwasy, ale dodatkowo jest odporna na bardzo wysokie temperatury, jakie zdarzają się podczas spalania drewna lub węgla w mniej sprawnych urządzeniach. Tę stal stosujemy w grubości 0,8mm.
Ponadto w ofercie JAWAR dostępne są rury elastyczne ze stali kwasoodpornej 1.4404 (316L) w grubościach 0,1-0,12mm, jednowarstwowe i dwuwarstwowe.

Stalowe rury kominowe

Stalowe rury kominowe JAWAR to zabezpieczenie dla każdego komina. Produkujemy rury do wkładów kominowych tradycyjne w przekroju okrągłym i owalnym, elastyczne, kondensacyjne i TURBO. Nasze produkty są wytwarzane ze stali kwasoodpornych (1.4404) w grubościach 0,5mm – 1,0mm i żaroodpornych (1.4828) w grubości 0,8mm. Dostępny jest bardzo szeroki wybór średnic, w zakresie od 60mm do 1000mm oraz owali w wymiarach 100×200, 110×230 i 120x240mm. Wkłady kominowe JAWAR to gwarancja najwyższej jakości.

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić