Metalowe wkłady kominowe

Stosowanie metalowych wkładów kominowych to najpopularniejszy sposób zabezpieczania istniejących konstrukcji odprowadzających spaliny przed ich szkodliwym działaniem. Zaproponowane przez nas rozwiązania wykonywane są z najwyższej jakości stali kwasoodpornych oraz żaroodpornych. Dzięki specjalnym właściwościom tych materiałów wkłady kominowe JAWAR są odporne na agresywne związki chemiczne znajdujące się w spalinach. Dużym atutem metalowych konstrukcji są bardzo cienkie ścianki (0,5 – 1,0mm), które powodują niską pojemność cieplną wkładu. W rezultacie komin bardzo szybko się nagrzewa i uzyskuje odpowiedni ciąg. W zależności od potrzeb, wkłady kominowe JAWAR wykonywane są w przekroju okrągłym lub owalnym. Dostępne są również modele elastyczne jednowarstwowe i dwuwarstwowe. Z kolei dla najnowocześniejszej techniki kondensacyjnej przeznaczone są wkłady kondensacyjne i TURBO.

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Co to są metalowe / stalowe wkłady kominowe i do czego wykorzystywane?

Metalowe wkłady kominowe to zestaw rur oraz kształtek wykonanych do zabezpieczenia komina. Elementy te są wykonywane z wysokiej jakości stali. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy komin murowany powinien być zabezpieczony wkładem kominowym. Wykonane z metalu należą do zdecydowanie najpopularniejszych. Wykorzystuje się je zarówno do kominków, jak i do kotłów na drewno, węgiel lub olej. Znalazły one swoje zastosowanie także w najnowocześniejszych gazowych urządzeń kondensacyjnych.

Stalowe wkłady kominowe

Wkłady kominowe JAWAR są wytwarzane z najwyższej jakości gatunków stali. Rozwiazania kwasoodporne produkujemy ze stali 1.4404 (316L), czyli austenitycznej o wysokiej zawartości niklu i molibdenu. Sprawdza się ona szczególnie dobrze w tych kominach, w których mamy do czynienia z mokrymi spalinami. Zaliczają się do nich gaz i olej. Wkłady stalowe wykorzystuje się także w urządzeniach grzewczych, gdzie odbywa się spalanie drewna lub pelletu. Nasze produkty mają grubość od 0,5mm do 1,0mm. Wkłady żaroodporne produkujemy zaś ze stali 1.4828 (309), nazywanej też potocznie “kwaso-żaro-odporną”. Materiał ten jest również odporny na bardzo wysokie temperatury, jakie zdarzają się podczas spalania drewna lub węgla w mniej sprawnych urządzeniach. Do wkładów stosujemy stal o grubości 0,8mm. Ponadto w ofercie JAWAR dostępne są rury elastyczne ze stali kwasoodpornej 1.4404 (316L) o grubości 0,1-0,12mm, jednowarstwowe, a także dwuwarstwowe.

Stalowe rury kominowe

Stalowe rury kominowe JAWAR to zabezpieczenie dla każdego komina. Produkujemy modele tradycyjne w przekroju okrągłym i owalnym, elastyczne, kondensacyjne i TURBO. Nasze produkty są wytwarzane ze stali kwasoodpornych (1.4404) o grubości 0,5mm – 1,0mm i żaroodpornych (1.4828) o grubości 0,8mm. W ofercie dostępny jest także bardzo szeroki wybór średnic, w zakresie od 60mm do 1000mm oraz owali w wymiarach 100×200, 110×230 i 120x240mm. Wkłady kominowe JAWAR to gwarancja najwyższej jakości materiałów oraz skuteczności.

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić