Ceramiczne wkłady kominowe

Renowacja komina ceglanego, poprzez montaż wkładów ceramicznych, produkowanych w technologii prasowania izostatycznego jest najtrwalszą metodą naprawy komina. Technologia polega na wprowadzeniu do środka istniejącego komina rur i kształtek ceramicznych odpowiednio ze sobą połączonych i wycentrowanych. Prawidłowo przeprowadzona naprawa pozwoli na bezawaryjną współpracę komina z urządzeniami grzewczymi opalanymi różnymi rodzajami paliw.

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Co to są ceramiczne wkłady kominowe i do czego wykorzystywane?

Ceramiczne wkłady kominowe to sposób na renowację komina w takich przypadkach, gdzie wkłady stalowe nie zapewnią wystarczającej ochrony. Wkłady kominowe chronią kominy przed szkodliwymi działaniami spalin, ponieważ same są na te działania odporne. Jednak w przypadku niektórych paliw, jak np. ekogroszek, trwałość wkładów stalowych jest ograniczona.

Długą żywotność zapewniają natomiast ceramiczne wkłady kominowe. Ich zastosowanie i właściwy montaż pozwalają cieszyć się dobrze działającym kominem przez długie lata.
Ceramiczne wkłady kominowe JAWAR składają się z rur i kształtek wytwarzanych w najnowocześniejszej technologii izostatycznego prasowania. Montuje się je wewnątrz komina murowanego (czasami konieczne jest frezowanie).

 

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić