Ceramiczne wkłady kominowe

Renowacja komina ceglanego to dość trudne zadanie. Jego realizacja możliwa jest za pomocą wkładów ceramicznych. To najtrwalsza metoda naprawy z uwagi na wykorzystanie materiału produkowanego w technologii prasowania izostatycznego. Polega na wprowadzeniu do środka istniejącego komina rur i kształtek ceramicznych. Są one ze sobą odpowiednio połączone i wycentrowane. Prawidłowo przeprowadzona naprawa pozwoli na bezawaryjną współpracę komina z urządzeniami grzewczymi opalanymi różnymi rodzajami paliw.

Zobacz nasze produkty:

Wyceń system kominowy dla Twojego budynku

Jaki komin wybrać?Jaki komin wybrać?

Zastanawiasz się jaki komin będzie odpowiedni dla Twojego domu? Spokojnie - nie musisz na tym się znać. Jesteśmy specjalistami od kominów i z chęcią Ci pomożemy. Skorzystaj z wygodnego konfiguratora, który w szybki sposób pomoże Ci wybrać odpowiedni komin dla Twojego domu.

Co to są ceramiczne wkłady kominowe i do czego wykorzystywane?

Ceramiczne wkłady kominowe to sposób na renowację konstrukcji odprowadzających spaliny. Szczególne znaczenie mają one wtedy, gdy rozwiązania stalowe nie zapewniają wystarczającej ochrony. Wkłady kominowe chronią kominy przed szkodliwymi działaniami spalin, ponieważ same są na te działania odporne. Jednak w przypadku niektórych paliw, jak np. ekogroszek, trwałość modeli stalowych jest ograniczona.

Długą żywotność zapewniają natomiast ceramiczne wkłady kominowe. Ich zastosowanie i właściwy montaż pozwalają cieszyć się dobrze działającym kominem przez długie lata. Ich montaż przeprowadza się wewnątrz komina murowanego (czasami konieczne jest frezowanie). Właściwa instalacja gwarantuje prawidłowe odprowadzanie spalin bez szkód dla urządzeń i konstrukcji za to odpowiedzialnych.

    Wyślij do nas swoje pytania

    Nasi konsultanci pracują od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9-17    *Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.


    Możesz także napisać do nas e-mail oraz zadzwonić