Aktualności z życia naszej firmy

JAWAR ATMO

schemat Atmo

Jest nam niezmiernie miło podzielić się z Wami naszą nowością – innowacyjnym systemem wentylacji z odzyskiem ciepła-  Jawar ATMO. Mechanizm jego działania polega  na  doprowadzeniu czystego, świeżego powietrza i odprowadzeniu zużytego, przy pomocy pionowych kanałów   perlitobetonowych, których połączenie jest wykonane w na strychu lub w piwnicy.

Co to jest JAWAR ATMO?

System rekuperacji Jawar ATMO to energooszczędna wentylacja mieszkania. W sposób mechaniczny usuwa zużyte powietrze i dostarcza do pomie- szczeń przefiltrowane świeże powietrze z zewnątrz. Jawar ATMO jest wyposażony w rekuperator, który dokonuje wymiany ciepła pomiędzy usuwanym i dostarczanym powietrzem. Działanie systemu skutkuje    dostarczeniem do mieszkania świeżego i ogrzanego powietrza z zewnątrz do  pomieszczeń, poprzez  pionowe kanały perlitobetonowe.


Pustaki wentylacyjne wykonane  z perlitobetonu wyróżniają się  doskonałą izolacyjnością, co skutkuje małymi stratami ciepła w układzie. Szczególne właściwości perlitu zapewniają cichą pracę systemu. Łatwość montażu pustaków znacząco obniża koszty inwestycji.

ATMO jest optymalny pod kątem kosztowym, jak i funkcjonalnym. W cenie 1/3 „klasycznej” rekuperacji użytkownik otrzymuje system porównywalny pod względem efektywności i wydajności.