Producent ceramiki kominowej wytwarzanej w technologii izostatycznego prasowania. Najszerszą na polskim rynku gama ceramicznych systemów kominowych.
GALERIA

WKLADY ELASTYCZNE

Nowoczesne kotły opalane olejem lub gazem mogą być groźne dla tradycyjnych kominów murowanych.  W procesie spalania np. gazu efektem ubocznym jest woda, która łączy się z innymi związkami tworząc kwasy siarkawe destrukcyjnie działające na komin.  W procesie chemicznym zamieniają zaprawę cementową- wapienną w gips co może doprowadzić do katastrofy budowlanej. Nowoczesna technika grzewcza wymaga zabezpieczenia tradycyjnego komina  murowanego  szczelnym  wkładem  kominowym.  Kotły o wysokiej sprawności emitują spaliny o znacznie mniejszej masie i temperaturze niż tradycyjne kotły opalane paliwami stałymi. Elastyczne wkłady kominowe Jawar chronią kominy murowane przed niszczącym działaniem agresywnego kondensatu. Są łatwe w instalacji i rekomendowane do stosowania w nowym budownictwie jak i w już istniejących budynkach. Charakteryzują się bardzo wysoką szczelnością, minimalną ilością elementów łączonych, długość wkładu może wynosić nawet 25 m bez łączenia.

JAWAR MONOFLIX
Jawar MONOFLIX to jednowarstwowy  przewód elastyczny wykonany z jednej warstwy blachy kwasoodpornej o gr. 0,10 mm, charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością i odpornością na zginanie, dzięki czemu zapewnia łatwość montażu. To idealne zastosowanie do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych opalanych gazem bądź olejem, idealnie uszczelnia kanały wentylacyjne i niezastąpiony w budowie kanałów technicznych (np. rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominków). 

JAWAR DUOFLIX
JAWAR DUOFLIX to dwuwarstwowy elastyczny wkład kominowy wykonany z blachy kwasoodpornej o gr. 2x0,10 mm. Przeznaczony do odprowadzania spalin o temperaturze pracy nawet do 600 C. jego dwuwarstwowa budowa zapewnia  idealną  szczelność   układu  i   niezakłócony przepływ spalin wewnątrz przewodu. To idealne rozwiązanie do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych pracujących w podciśnieniu i nadciśnieniu. Idealnie zabezpiecza nierówne kominy murowane z cegły przed destrukcyjnym wpływem spalin z kotłów grzewczych, szczególnie preferowany dla technologii kondensacyjnej.