Producent ceramiki kominowej wytwarzanej w technologii izostatycznego prasowania. Najszerszą na polskim rynku gama ceramicznych systemów kominowych.
GALERIA

SYSTEM TURBO

System TURBO został zaprojektowany do współpracy z nowoczesnymi kotłami z zamkniętą komorą spalania. Składa się z płaszcza wewnętrznego ze stali kwasoodpornej i z płaszcza zewnętrznego. Wnętrzem płaszcza wewnętrznego odprowadzane są spaliny, natomiast przestrzeń pomiędzy płaszczami wykorzystana jest do doprowadzenia powietrza do kotła. Zaletą systemu TURBO jest możliwość umieszczenia kotła w kotłowni o słabej wentylacji. Powietrze do spalania jest bowiem dostarczane do kotła z zewnątrz budynku przez komin. Daje to dodatkowe bezpieczeństwo użytkowania.

Kotły z zamkniętą komorą spalania pracują na zasadzie nadciśnienia. Wydobywające się spaliny nie są usuwane poprzez komin na zasadzie grawitacyjnej, ale są „wydmuchiwane” przez kocioł. Kominy z nimi współpracujące muszą się odznaczać bardzo wysoką szczelnością. System kominowy JAWAR-TURBO jest wyposażany w dodatkowe uszczelki, gwarantujące całkowitą, najwyższą szczelność układu.

Spaliny są wydalane za pomocą nadciśnienia wytwarzanego przez kocioł. System kominowy stanowi zestaw rur i kształtek o przekroju okrągłym. Każdy element jest przystosowany do systemu połączeń kielichowych z uszczelką, które zapewniają szczelność połączenia w nadciśnieniu, a rozwalcowane końcówki umożliwiają łatwy montaż.