Producent ceramiki kominowej wytwarzanej w technologii izostatycznego prasowania. Najszerszą na polskim rynku gama ceramicznych systemów kominowych.
GALERIA

SYSTEM K

Nowoczesne kotły kondensacyjne odzyskują ciepło ze spalin. Dlatego wydzielane z nich spaliny są chłodne – ich temperatura może nawet spadać poniżej punktu rosy (55 °C).

We współpracujących z nimi kominach kondensuje się więc dość duża ilość pary wodnej pochodzącej ze spalin. Powstający kwas jest jednak wystarczająco niebezpieczny dla komina, a w przypadku jego nieszczelności – również dla budynku.

Kotły kondensacyjne pracują na zasadzie nadciśnienia. Wydobywające się spaliny nie są więc usuwane poprzez komin na zasadzie grawitacyjnej, ale są „wydmuchiwane” przez kocioł. Kominy z nimi współpracujące muszą się więc odznaczać bardzo wysoką szczelnością. Kondensacyjne systemy kominowe JAWAR są wyposażane w dodatkowe uszczelki, gwarantujące całkowitą, najwyższą szczelność układu.

Wkłady kominowe Jawar chronią kominy murowane przed niszczącym działaniem kondensatu. Są łatwe w instalacji i rekomenduje się stosowanie ich zarówno w nowo budowanych, jak i w już istniejących budynkach. Cienkie ścianki (0,5mm) powodują, że wkład kominowy Jawar rozgrzewa się do 200 razy szybciej niż tradycyjny komin murowany. Elementy systemu, dzięki spawaniu za pomocą technologii plazmowej, są szczelne.

Spaliny są wydalane za pomocą nadciśnienia wytwarzanego przez kocioł. System kominowy stanowi zestaw rur i kształtek o przekroju okrągłym. Każdy element jest przystosowany do systemu połączeń kielichowych z uszczelką, które zapewniają szczelność połączenia w nadciśnieniu, a rozwalcowane końcówki umożliwiają łatwy montaż