Producent ceramiki kominowej wytwarzanej w technologii izostatycznego prasowania. Najszerszą na polskim rynku gama ceramicznych systemów kominowych.
GALERIA

KOMINY IZOLOWANE

Kominy izolowane są idealnym rozwiązaniem dla nowo budowanych lekkich konstrukcji, typu hal stalowych lub z płyt. Nadają się również jako dodatkowy komin dla istniejących już budynków mieszkalnych i komercyjnych. Możliwość instalacji „do ściany” (bez umiejscawiania na podłożu) zwalnia inwestora z konieczności uzyskania pozwolenia na budowę takiego komina.

System stanowi zestaw rur i kształtek, z których każda składa się z płaszcza wewnętrznego, zewnętrznego i izolacji z wełny mineralnej.

Elementy systemu skonstruowane są tak, że rura wewnętrzna przejmuje na siebie rozszerzalność cieplną nie obciążając płaszcza zewnętrznego (wydłużone kielichy płaszcza wewnętrznego). Mała pojemność cieplna rur wewnętrznych gwarantuje pracę komina powyżej punktu rosy spalin i eliminuje wykraplanie się pary wodnej w kominie, a gładka powierzchnia rur i kształt kołowy dają optymalne warunki dla przepływu strumienia spalin.

Płaszcz zewnętrzny jest jednocześnie konstrukcją nośną łączoną kielichowo, o kielichach odwróconych w stosunku do rury wewnętrznej, co zapobiega dostawaniu się wody z opadów atmosferycznych.