Producent ceramiki kominowej wytwarzanej w technologii izostatycznego prasowania. Najszerszą na polskim rynku gama ceramicznych systemów kominowych.
GALERIA

JAWAR SMOOTH

KOMINY IZOLOWANE SPĘCZANE

Kominy izolowane spęczane są idealnym rozwiązaniem dla obiektów z wolnostojącym urządzeniem grzewczym typu „koza”. Dzięki innowacyjnej technologii łączenia rur, połączenia te są niemal niewidoczne, a cała konstrukcja komina wydaje się być gładka. Takie rozwiązanie ma na celu polepszenie wyglądu komina, który stanowi element ozdoby wnętrza pomieszczenia z piecykiem.

System stanowi zestaw rur i kształtek, z których każda składa się z płaszcza wewnętrznego, zewnętrznego i izolacji z wełny mineralnej.

Elementy systemu skonstruowane są tak, że rura wewnętrzna przejmuje na siebie rozszerzalność cieplną nie obciążając płaszcza zewnętrznego. Mała pojemność cieplna rur wewnętrznych gwarantuje pracę komina powyżej punktu rosy spalin i eliminuje wykraplanie się pary wodnej w kominie, a gładka powierzchnia rur i kształt kołowy dają optymalne warunki dla przepływu strumienia spalin.