Producent ceramiki kominowej wytwarzanej w technologii izostatycznego prasowania. Najszerszą na polskim rynku gama ceramicznych systemów kominowych.
GALERIA

JAWAR AERO

System powietrzno-spalinowy dla paliw stałych.

 
JAWAR AERO to  system kominowy przeznaczony  do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych paliwami stałymi, nadający się zarówno do budownictwa tradycyjnego, jak i pasywnego. Zaletą tego systemu  jest nie tylko odprowadzanie spalin, ale także doprowadzanie powietrza do urządzenia grzewczego w sposób grawitacyjny.
 
Zadaniem   komina   AERO  jest  odprowadzanie  spalin  rurą  wewnętrzną   wykonaną   ze stali kwasoodpornej izolowanej wełną  mineralną  o  grubości 30 mm  w  osłonie   ze stali nierdzewnej. Na całość nałożona jest trzecia rura  z „niewidocznymi połączeniami”, która doprowadza powietrze do spalania. Ogromną  zaletą  Jawar Aero jest stały nieprzerwany dopływ powietrza do paleniska urządzenia  grzewczego,  co pozwala na efektywne wykorzystanie paliwa. Powietrze dstarczone do paleniska nieznacznie zwiększa swoją temperaturę dzięki temu sprawność całego układu grzewczego wzrasta. System Jawar Aero to idealne rozwiązanie  do  budownictwa  energooszczędnego. Daje on  możliwość instalacji kominków i piecyków w domach z wentylacją mechaniczną
 
Komin AERO powstał we współpracy  firmy Jawar   z  partnerami   ze  Skandynawii,  którzy przykładają   bardzo   dużą  wagę   do  designu   oraz   bezpieczeństwa.  Dlatego  też  rury łączone są  za  pomocą  specjalnej  technologii,  dzięki  której  połączenia  są  praktycznie niewidoczne. Takie rozwiązanie ma na celu polepszenie wyglądu komina, dzięki czemu stanowi ozdobny element dekoracyjny dekoracyjny,  uzupełniający  wystrój  każdego  wnętrza. Komin ten eliminuje również praktycznie do zera możliwość powstawania groźnych tlenków węgla (czadu) przy spalaniu z niedoborem tlenu.