Producent ceramiki kominowej wytwarzanej w technologii izostatycznego prasowania. Najszerszą na polskim rynku gama ceramicznych systemów kominowych.
GALERIA

DLACZEGO JAWAR ATMO?

Jawar ATMO to nowy system wentylacji z odzyskiem ciepła. Mechanizm jego działania polega na doprowadzeniu czystego, świeżego powietrza i odprowadzeniu zużytego, przy pomocy pionowych kanałów perlitobetonowych, których połączenie jest wykonane w na strychu lub w piwnicy.

Popularna wentylacja grawitacyjna działa prawidłowo w tradycyjnych domach, gdzie powietrze nawiewane jest poprzez nieszczelności budynku, a usuwane pionowymi kanałami wentylacyjnymi. Budynki nowoczesne nie posiadają nieszczelności, okna i drzwi są tak konstruowane, aby uniemożliwić przedostawanie się do wnętrza zimnego powietrza. W efekcie – w nowoczesnych domach wentylacja grawitacyjna nie działa.

Dostępne na rynku systemy wentylacji mechanicznej z rekuperacją umożliwiają wymianę ciepła w rekuperatorze, ale doprowadzają powietrze do pomieszczeń poprzez gęstą siatkę izolowanych rur stalowych lub plastikowych umieszczonych z reguły w suficie podwieszanym. Rozwiązanie to powoduje hałas w mieszkaniu, a także zwiększa koszty inwestycji.

Jawar ATMO jest innowacyjnym rozwiązaniem, wykorzystującym m.in. planowane w budynku piony do wentylacji grawitacyjnej. Powietrze zasysane jest z pomieszczeń, w których             zostały one zaprojektowane (kuchnie, łazienki). Po wymianie ciepła w rekuperatorze system dostarcza świeże powietrze do pomieszczeń mieszkalnych tj. sypialnie, pokoje gościnne czy salon. Zarówno wywiew zużytego powietrza, jak i nawiew świeżego powietrza doprowadzony jest poprzez pionowe kanały z perlitobetonu, co zapewnia cichą i wydajną pracę całego systemu, nie powoduje konieczności instalacji sufitów podwieszanych i znacząco zmniejsza koszty i stopień skomplikowania montażu.