Producent ceramiki kominowej wytwarzanej w technologii izostatycznego prasowania. Najszerszą na polskim rynku gama ceramicznych systemów kominowych.
GALERIA

Firma Jawar inwestuje w młodych ludzi – unijny program płatnych staży dla studentów

Firma Jawar jest polskim producentem systemów kominowych. Ze względu na ciągły rozwój, a tym samym poszukiwanie zdolnych i ambitnych pracowników firma przystąpiła do unijnego programu Europejskich Funduszy Społecznych, dzięki któremu przyjęła na płatny staż studentów z Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Celem programu jest aktywizacja młodych ludzi na rynku pracy oraz realne wsparcie w zakresie zdobycia przez nich cennego doświadczenia zawodowego.

Program płatnych staży w Ciechanowie, finansowany ze środków Unii Europejskiej, powstał w ramach porozumienia między Prezydentem Ciechanowa Krzysztofem Kosińskim i rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie doc. dr Leszkiem Zygnerem. Zaprosili oni do współpracy czołowe lokalne firmy, które dzięki swojemu doświadczeniu oraz nowoczesnym rozwiązaniom są w stanie zapewnić studentom zdobycie cennej wiedzy oraz ciągły rozwój, który w przyszłości ma szansę zaowocować ciekawymi ofertami pracy. Jedną z nich jest firma Jawar, która od prawie 20 lat jest producentem wysokiej jakości systemów kominowych.

Firma Jawar na płatne staże przyjęła studentów z Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie uczących się na takich kierunkach jak: mechanika i budowa maszyn, inżynieria środowiska oraz elektronika i telekomunikacja. Będą oni pomagać przy projektowaniu oraz wdrażaniu nowych rozwiązań technologicznych, tym samym zdobywając wiedzę i umiejętności, które pozwolą na dalszy rozwój ich zawodowej kariery.

Nasza firma cały czas poszukuje młodych inżynierów, a program praktyk pozwala nam wyłonić zdolnych i ambitnych ludzi, których możemy później zatrudnić. Korzyści z takiej formy zatrudniania są obopólne, gdyż młodzi ludzie, wkraczający na rynek pracy stanowią dla nas często źródło wielu nowych pomysłów i inspiracji. Jest to również szansa, aby wykfalifikowana kadra została w Ciechanowie, przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarki całego naszego regionu – mówi Paweł Jarzyński, Prezes firmy Jawar.

W całej Polsce na płatne praktyki studenckie zostało przeznaczonych 145 mln złotych. Program     współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Europejskiego Funduszu Społecznego. Bierze w nim udział 36 wyższych szkół zawodowych i uczelni niepublicznych. W samym Ciechanowie z płatnych praktyk studenckich skorzysta 218 osób.